nasz kanal TV

Pogoda

Obsluga techniczna
ALFA TV

dodano 16-02-2012

MGOK - recital Stanisława Mazurka - "Dźwięki z przeszłości" instrumenty od 1000 lat.

W dobie wszechobecnej muzyki elektronicznej widok instrumentów z czasów średniowiecznych budzi niewątpliwie zaciekawienie a często też fascynację tym jak swoje muzyczne pasje mogli realizować nasi przodkowie setki lat temu.

MGOK w Płotach jest w trakcie realizacji wspaniałego projektu polegającego na utworzeniu „Grupy Średniowiecznych Muzyków w widłach rzeki Regi i Rekowej” skierowanego do młodych mieszkańców gminy.

więcej »

dodano 16-02-2012

Cantore Pasja na wojewódzkim przeglądzie w Zamku Książąt Pomorskich

W sobotę 4 lutego w Sali Bogusława Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył Wojewódzki Przegląd Chórów i Zespołów Kameralnych. W artystycznych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się Zespół Wokalno-Instrumentalny AD'LIBITUM działający przy Zespole Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach ale - tym razem tylko na widowni - znaleźli się członkowie działającego od kilku miesięcy w Płotach chóru Cantore Pasja pod kierunkiem Michała Felsztukiera. Wyjazd na szczeciński przegląd miał za zadanie umożliwienie członkom zespołu przyjrzenia się jak to robią inni. Udział w wojewódzkim finale pokazał że nasz chór nie ma się czego wstydzić i już dziś mógłby z powodzeniem zaprezentować się na tego rodzaju imprezie. Oprócz wrażeń artystycznych wyjazd do Szczecina to także okazja do konsolidacji zespołu i sympatyczna wycieczka.

więcej »

dodano 16-02-2012

Zebranie sprawozdawcze koła nr 38 "Amur" w Płotach za 2011 rok

W niedzielę 29 stycznia odbyło się Zebranie sprawozdawcze koła nr 38 „Amur" w Płotach za 2011 rok z udziałem Dyrektora Biura Okręgu Szczecińskiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Emiliana Pilcha.

więcej »

dodano 15-02-2012

Bal u strażaków z OSP w Płotach

W czasie "ferii" dzieci się nudzą, można byłoby powiedzieć parafrazując znaną piosenkę Kabaretu Starszych Panów. Aby się jednak nie nudziły w gminie Płoty w trakcie ferii organizowano liczne imprezy sportowe i rekreacyjne. W tych działaniach nie mogło zabraknąć także płotowskiej OSP. W środę 25 stycznia w Domu Strażaka w Płotach odbył się mikołajkowy bal. Oprawą muzyczną i animacją zabaw zajęli się instruktorzy z MGOK a jak wszyscy się bawili zobaczmy w fotogalerii...

więcej »

dodano 15-02-2012

Warsztaty dekoupage (czyt. dekupaż) w MGOK

Decoupage posiada długą i fascynującą historię na którą składają się rozliczne techniki i style praktykowane w różnych odległych krajach. Poprzez wieki decoupage zafascynował wiele sławnych osób takich jak Maria Antonina, Madame de Pompadour, Lord Byron, Beau Brummel, czy bardziej współcześnie Matisse lub Picasso.

Jednakże narodziny decoupage’u takiego jaki znamy i praktykujemy dzisiaj są wiązane z wiekiem XVII, kiedy to stały się popularne meble pochodzące z dalekiego wschodu wykańczane laką. Europa oszalała na punkcie lakowanych przedmiotów, a zamówienia przerosły możliwości wytwórcze producentów na dalekim wschodzie. Korzystając z ogromnego popytu, weneccy rzemieślnicy zaczęli produkować meble imitujące dalekowschodnią lakę zwane lacca contrafatta - podrobiona laka.

więcej »

« poprzednie 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 66   następne »