nasz kanal TV

Pogoda

Obsluga techniczna
ALFA TV

dodano 13-07-2015

"Czwórka" - czwarta w Finale Wojewódzkim

Na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To największa każdego roku szkolnego impreza sportowa w kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego . Do Przelewic przyjechało blisko 1200 uczniów z 21 powiatów województwa zachodniopomorskiego. 
Trasy biegów, które wiodły przez łąkę i alejki ogrodu były bardzo urozmaicone i wymagające. 
Dodatkowym utrudnieniem było też błoto które miejscami sięgało kostek i z każdą zmianą się zwiększało. Padający deszcz także dał się we znaki startującym. Jednak reprezentujące Powiat Gryficki ekipy dobrze poradziły sobie z tymi trudnościami i zajęły wysokie miejsca.

więcej »

dodano 13-07-2015

Cztery medale w Finale Centralnym Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Krajowego Zrzeszenia LZS? Wolbórz 2014

Start w Międzyzdrojach miał być ostatnim tegorocznym startem klubowym w przełajach dla zawodników „Mokasyna”, jednak 9 – osobowa grupa została włączona w skład reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego na Finał Centralny Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Wolbórzu. W tym niewielkim, leżącym pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tomaszowem Mazowieckim (woj. łódzkie) miasteczku wystartowało ponad 900 zawodników z 8 województw a młodzi zawodnicy „Mokasyna” wywalczyli indywidualnie trzy złote i jeden brązowy medal oraz brąz za klasyfikację województw. 

 

więcej »

dodano 13-07-2015

Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w biegach przełajowych 2014


Październik to miesiąc rozgrywania szkolnych sztafetowych biegów przełajowych (szkoły podstawowe, zarówno dziewczęta jak i chłopcy oraz dziewczęta gimnazjum 10 x 800 metrów, a pozostali 10 x 1000 metrów). Tegoroczne mistrzostwa powiatu odbyły się tradycyjnie w Parku Miejskim w Gryficach. Ogółem w zawodach wystartowało 16 sztafet (niestety w szkołach ponadgimnazjalnych w dwóch biegach tylko… dwie). Wśród dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 Płoty, a w kategorii chłopców (czwarty rok z rzędu) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 Gryfice. W kategorii szkół gimnazjalnych zdecydowanie, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wygrały sztafety z Gimnazjum 2 Gryfice. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na starcie stanęły tylko sztafety ZSP Gryfice i one zostały mistrzami powiatu. Zwycięskie sztafety będą reprezentować Powiat Gryficki w Finale Wojewódzkim który odbędzie się w Przelewicach.

więcej »

dodano 13-07-2015

Sukces zawodników MLUKS "Mokasyn" Płoty

Udanie zakończyli tegoroczne starty na bieżni i udanie rozpoczęli starty przełajowe zawodnicy MLUKS „Mokasyn’ Płoty. Pierwsza grupa pod opieką Szymona Keclera wystartowała w kończącym sezon mitingu w Białogardzie. Był to rekordowy start – ponieważ nowy rekord klubu w rzucie oszczepem 500 g posyłając go na odległość 34.84 ustanowiła Elżbieta Bielska. Rekordy klubu w kategorii dzieci ustanowiła także jej młodsza siostra Edyta, uzyskując w biegu na 100 metrów – 13,52 i w biegu na dystansie dwukrotnie dłuższym 27,38. Swoje rekordy życiowe na 100 m i 200 metrów uzyskując odpowiednio 14,00 i 29,74 poprawiła Julia Włodarczyk a blisko swojego najlepszego osiągnięcia w biegu na 1000 metrów był Norbert Szymański, który tym razem uzyskał 2.54,20. 

więcej »

dodano 19-03-2015

Zaproszenie na kolejny Cross Mokasyna

W czwartek 26 marca tego roku na terenie Kompleksu Parkowego przy Nowym Zamku w Płotach odbędzie się kolejna edycja Płotowskich Biegów Przełajowych pn. „XIII Cross Mokasyna”. Jest to największa w Powiecie Gryfickim i jedna z największych w województwie imprez przełajowych. Tegoroczny „Cross Mokasyna” podobnie jak w roku ubiegłym, zaliczany jest do Grand Prix Powiatu Gryfickiego w biegach przełajowych, a ponadto jest eliminacją do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (w kategorii klas V – VI szkół podstawowych) i Wojewódzkiej Gimnazjady (w kategorii szkół gimnazjalnych).

Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10.30.

więcej »

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 21   następne »