nasz kanal TV

Pogoda

Obsluga techniczna
ALFA TV

dodano 25-08-2015

"Czwórka" i "dwójka" z medalami mistrzostw województwa !!

Na Stadionie Miejskim w Szczecinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady  w Biegach Rozstawnych – 4 x 100 i tzw. sztafecie szwedzkiej (zawodnicy mają do pokonania w niej odpowiednio 100, 200, 300 i 400 metrów). Reprezentanci Powiatu Gryfickiego zdobyli w nich dwa medale – oba w sztafecie szwedzkiej chłopców. Srebrny i tytuł vice-mistrzów województwa wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach. Podopieczni Szymona Keclera pobiegli w składzie: Jakub Kłak, Miłosz Smal, Mikołaj Budziak i Krystian Wałęga, rez. Mateusz Niedźwiedzki. Drugi medal – brązowy wybiegali uczniowie Gimnzjum nr 2 Gryfice, biegnący  w składzie: Mateusz Dudarenko, Mateusz Lasocki, Dawid Jankowski, Norbert Szymański. Opiekunem „dwójki” jest Dariusz Skoneczny.

 

więcej »

dodano 25-08-2015

"Bazyl" z reprezentacją w Izraelu

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 zajęła drugie miejsce w towarzyskim turnieju UEFA Development Cup, który przez blisko tydzień rozgrywany był  w Izraelu. Podopieczne trener Niny Patalon a wśród nich  zawodniczka Olimpii Szczecin,  wychowanka „Mokasyna” Płoty, była podopieczna Doroty Kecler) rozegrały w tym czasie trzy mecze.

więcej »

dodano 25-08-2015

Michał Głowacki w London Marathon 2015

38.000 biegaczy wystartowało w London Virgin Marathon w niedzielę 26 kwietnia. Michał Głowacki ponownie pokazał na co go stać – MEGA WYNIK!

 

Dziś o godzinie 10:10:14 odbył się kolejny morderczy bieg ulicami Londynu, w którym nasz zawodnik Michał Głowacki zdobył godne uznania – 153 miejsce! Mordercze 42 kilometry zrobił w 02:35:39, co – jak wspomniał przed biegiem Michał – biorąc pod uwagę MDS było według jego oczekiwań. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej Michał wrócił z 30 Maratonu Des Sables, w którym zajął – uginające w kolanach 14 miejsce. Na 1300 zawodników to ścisłe 1.07%! W porównaniu do L. Virgin Marathon pozycja Michała to elitarne 0.40% wszystkich biegaczy! Nie zapominajmy – w obu przypadkach obok amatorów biegli najlepsi z najlepszych.

więcej »

dodano 25-08-2015

Michał Głowacki - MISTRZ POLSKI 30MDS

POLSKA HISTORIA 30’MDS JEST PISANA TERAZ.

 

Żadnemu Polakowi nie udało się do tej pory to co osiągnął Michał Głowacki w 30stym Maratonie Des Sables w Maroku. Jeszcze trzy dni temu mogliśmy sobie wyobrażać, że Polak – jeśli będzie tak dobrze biegł przez wszystkie etapy, zdobędzie tytuł najlepszego Polaka na MDS. Poprzeczka wysoko, META odległa a kilometrów naprawdę sporo. Niemal 250 | pięć długich dni konkurencji | wyrzeczeń i dyscypliny. Super Ultra Maraton, którego trasa prowadzi przez rozpalone słońcem piaski Sahary.

 

- Jak do tego się przygotowałeś? Jak tego dokonałeś? -chcę zadać to i inne pytania człowiekowi, który wygrał mierząc się z najlepszymi w tej bardzo niszowej profesji. Maratony dla niektórych są częścią ich pracy. Zawodowcy. Ludzie, którzy biegając zarabiają. Na liście 30go MDS odnajdujemy sławy, Olimpijczyków którzy doznali porażki biegnąc obok nazwisk bez specjalnie sportowego skojarzenia. Michał dla mnie jest osobą, która pojawiła się tak samo szybko jak z nikąd aby swoim wynikiem wprawić mnie i resztę Świata w kompletne osłupienie. Gdyby ktoś mi powiedział, Michał Głowacki startuje w Maratonie Des Sables i będzie *14sty, pewnie bym go poklepał po ramieniu i powiedział – powodzenia. Szczęście bardziej potrzebne było mi niż Michałowi. Jak to wytłumaczyć? Jak ten facet to zrobił? Postaram się spotkać z Michałem i opisać wam wszystko na specjalnie jemu dedykowanej ‘Wall of Fame‘ MDS-PL. Nawet teraz, kiedy to piszę trzymam się za głowę. Za każdym razem kiedy będę wykonywał ten gest – będę myślał o M. Głowackim.

więcej »

dodano 25-08-2015

Michał Głowacki ukończył 30 Maraton Piasków na Saharze w pierwszej dwudziestce!

Pochodzący z Płotów, reprezentujący miejscowego Mokasyna Michał Głowacki w ubiegłym tygodniu wystartował w jednym z najtrudniejszych biegów na świecie  – 30 Maratonie Piasków. Przez sześć kolejnych dni zawodnicy zmagali się z morderczym dystansem, piaszczystą trasą po Saharze oraz afrykańskim słońcem.

 

Polacy nie byli obecni na liście faworytów.  Choć Michał Głowacki radził sobie z pustynią nie gorzej od elity biegu. Po pierwszym dniu był 16. Drugiego dnia biegacze mieli do pokonania 31 km i „tylko” dwa większe wzniesienia. W czołówce biegu nic się zmieniło. Najbardziej morderczy etap wynosił 91 km. Warto dodać, że biegacze niosą ze sobą cały swój ekwipunek, w tym jedzenie na cały bieg, śpiwór, ubrania, apteczkę.  Tylko około 10% z tysiąca biegaczy jest w stanie pokonać cały dystans w biegu, pozostali pokonują część trasy marszem.

więcej »

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 25   następne »