nasz kanal TV

Pogoda

Obsluga techniczna
ALFA TV

dodano 25-08-2015

Michał Głowacki ukończył 30 Maraton Piasków na Saharze w pierwszej dwudziestce!

Pochodzący z Płotów, reprezentujący miejscowego Mokasyna Michał Głowacki w ubiegłym tygodniu wystartował w jednym z najtrudniejszych biegów na świecie  – 30 Maratonie Piasków. Przez sześć kolejnych dni zawodnicy zmagali się z morderczym dystansem, piaszczystą trasą po Saharze oraz afrykańskim słońcem.

 

Polacy nie byli obecni na liście faworytów.  Choć Michał Głowacki radził sobie z pustynią nie gorzej od elity biegu. Po pierwszym dniu był 16. Drugiego dnia biegacze mieli do pokonania 31 km i „tylko” dwa większe wzniesienia. W czołówce biegu nic się zmieniło. Najbardziej morderczy etap wynosił 91 km. Warto dodać, że biegacze niosą ze sobą cały swój ekwipunek, w tym jedzenie na cały bieg, śpiwór, ubrania, apteczkę.  Tylko około 10% z tysiąca biegaczy jest w stanie pokonać cały dystans w biegu, pozostali pokonują część trasy marszem.

więcej »

dodano 25-08-2015

Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w biegach rozstawnych - Płoty 2015

                       Na Stadionie  Miejskim  w Płotach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w biegach rozstawnych:  4 x 100 i tzw. sztafecie szwedzkiej, w której zawodnicy mają do pokonania odpowiednio 100, 200, 300 i 400 metrów. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Gmina Płoty, Gimnazjum Płoty, ZGKiM i  MLUKS „MOKASYN" ,  a klasyfikacja poszczególnych biegów przedstawia się następująco:

więcej »

dodano 06-08-2015

Sztachetka - ruszyły zapisy

Ruszyły już zapisy do XIX Biegu Ulicznego „o Sztachetkę – Płoty 2015”, który odbędzie się 19 września tego roku.  ( http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=96 ).

Miło nam poinformować, że są już pierwsi chętni do sprawdzenia się na płotowskiej, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki trasie.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną „Sztachetki” na facebooku na której znaleźć można aktualne informacje, ale także wiadomości i mnóstwo zdjęć z lat poprzednich (www.facebook.com/biegosztachetke).

więcej »

dodano 28-07-2015

Udane starty w Niebull

Na zaproszenie organizatorów 21 Stadtwerkelauf Niebull, w północnozachodnich Niemczech startowała ośmioosobowa ekipa „Mokasyna”. Był to już kolejny start w partnerskim mieście i kolejny w którym reprezentanci Płot mocno zaakcentowali swoją obecność. W biegu na najkrótszym ok. trzykilometrowym dystansie wystartował Piotr Wiktorowicz i zajął w nim znakomite 2 miejsce (1 w kategorii wiekowej). W biegu na 5 kilometrów zaprezentowała się trójka naszych zawodników. Wśród pań Aleksandra Kecler uplasowała się na 6 miejscu (20,56 - 1 miejsce w kategorii), natomiast wśród panów na 8 pozycji przybiegł Zygmunt Wieczorek (18,49 - 3 miejsce w kategorii) a Norbert Szymański był 10 ( 19,15 - 4 w kategorii).

więcej »

dodano 28-07-2015

Wiosenne Biegi Przełajowe w Wapnicy

Już po raz dziewiętnasty w Wapnicy odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe w których wzięli udział zawodnicy z Polic, Świnoujścia, Wolina, Międzyzdrojów, Golczewa, Czarnogłów, Goleniowa, Dziwnowa, Maszewa. Na starcie pojawiła się także blisko dwudziestoosobowa ekipa „Mokasyna” Płoty. 

Nasi zawodnicy odnieśli pięć zwycięstw (Nikola Balon, Piotr Wiktorowicz, Norbert Szymański, Szymon Kecler, Konrad Dziedzic), raz plasowali się na drugiej pozycji (Szymon Wysocki) i czterokrotnie stawali na trzecim stopniu podium (Izabela Kaczmarek, Mikołaj Budziak, Dawid Jankowski, Zygmunt Wieczorek).

więcej »

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 24   następne »